Wigilia w Micku

Już 21 grudnia w naszej szkole odbędą się wigilie klasowe, a na stołach oprócz mandarynek pierniczków i pierogów znajdzie się też zastawa stołowa. Co jeśli zamiast plastikowych kubeczków, widelczyków i talerzyków, każdy z Was weźmie z domu to czego będzie potrzebować?

Otóż biegniemy z wyjaśnieniami. Wam (mamy nadzieję) taki czyn nie odwróci życia do góry nogami bo, co prawda na skalę klasy niewiele to zmieni naszej planecie, to na skalę szkoły, sprawa plastików i nie plastików przedstawia się już inaczej. Każda z klas to średnio 30 uczniów, klas mamy w szkole 16, co daje nam po około 480 łyżeczek, miseczek i kubeczków. Same łyżeczki, kubeczki i miseczki to mniej więcej 1440 sztuk plastikowych odpadów, które znajdą swoje zastosowanie tylko przez te raptem dwie godziny klasowych spotkań i tylko od naszego podejścia zależy, czy zmienimy to w naszej szkole.

Zapraszamy Was wszystkich do wzięcia udziału w akcji. Codziennie będziemy wrzucać materiały informacyjne dotyczące problemu zanieczyszczenia plastikiem, zaczynając od dzisiaj.

Oczywiście, jeżeli macie już kupioną plastikową zastawę, skorzystajcie z niej, nie marnujcie tego co już posiadacie. Może za rok uda się Wam wziąć udział.