Aktualności

Wybory Zarządu SU

13 czerwca 2019 r.

Wyniki:

  • Aleksandra Rzucidło 44% - Przewodnicząca SU

  • Oliwier Łoniewski i Daniel Rembelski 56% - Wiceprzewodniczący SU

Głosowało 27 osób na 32 co stanowi frekwencję na poziomie 84%. Nie we wszystkich przypadkach byli to członkowie Samorządów Klasowych oraz Komisja Wyborcza nie stawiła się w pełnym składzie.

Wieczór Filmowy IV LO

14 czerwca 2019 r.

Szkolny Turniej Omnibus

6 | 10 czerwca 2019 r.

Już w najbliższy czwartek (06.06.2019 r.) o 11.00 w sali konferencyjnej IV LO odbędzie się szkolny turniej wiedzy Omnibus. Wybierzcie po trzech przedstawicieli Waszych klas i wpadajcie!

Do etapu finałowego przeszły klasy 1A, 1B, 1C, 2B, 2E.

W etapie finałowym zwyciężyła klasa 2E, gratulujemy!

4 czerwca 1989 roku ,,miliony Polaków zadały przy pomocy kartki wyborczej śmiertelny cios komunistycznej dyktaturze". (prof. Jeży Dudek)

,,4 czerwca ,,w samo południe" wybraliśmy nową Polskę- komuniści dostali czerwoną kartkę." (...) W zasadzie zostali wyrzuceni z boiska . Frekwencja w wyborach wyniosła 62%. To wydawało się niepojęte. Ale też uświadamiało, jak finezyjne było nasze zwycięstwo, że mimo takiego zmęczenia społeczeństwa, słabej organizacji ,,OTWORZYLIŚMY DRZWI DO WOLNOŚCI". (Lech Wałęsa)

30. rocznica tego wydarzenia to dzień wielkiej radości dla całej społeczności IV Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza!

Wieczór Filmowy IV LO

14 czerwca 2019 r.

Wszystkich miłośników kina zapraszamy na Wieczór Filmowy IV LO, który odbędzie się 14 czerwca w godz. 16.00 - 21.00. W związku z tym zachęcamy do głosowania na filmy, pierwsze trzy które uzyskają największą ilość głosów zostaną zaprezentowane. Zobacz wyniki

FESTIWAL MUZYCZNY Crescendo

12 kwietnia 2019

Zapraszamy na magiczną podróż do tajemniczego ogródu wypełnionego harmoniczną kakofonią dźwięków. Podróż którą oferujemy zabierze Was w zakamarki popu, by przez wszelkie odmiany rocka móc dotrzeć i do ciężkich metalowych brzmień. A to wszystko w 5 godziny, podczas których zespoły i soliści okażą Wam swoją pasję i oddanie do tej gałęzi sztuki jaką jest muzyka.

Zainteresowani? ...

MICKIEWICZ COLLECTION 2019

Zapraszamy do zakupu T-shirtów z logiem szkoły (35 PLN). Zamówienia wraz z wpłatą przyjmują skarbnicy klasowi do 27 marca 2019r.

Ze względu na niskie zainteresowanie sprzedaż została odwołana.

ORLA STRAŻ

4 - 15 marca 2019 | zbiórka pieniędzy

Samorząd Uczniowski IV LO postanowił wesprzeć fundację w jej działaniach organizując zbiórkę pieniędzy z której środki zostaną przekazane na fundację Orla Straż. Planowany termin zbiórki: 4 - 15.03.2019

Orla Straż jest fundacją wspierającą ofiary terroryzmu na Bliskim Wschodzie ... dalej

Office 365

Word | Excel | PowerPoint | Outlook | OneNote

Każdy uczeń Naszego liceum otrzymuje do użytku bezpłatnie pakiet office 365 który może być wykorzystywany na urządzeniach mobilnych jaki i w wersji online.

Usługi wchodzące w skład pakietu: Exchange, OneDrive (1TB dla użytkownika), SharePoint, Skype dla firm, Teams, Sway, Forms, Stream, Flow, PowerApps, School Data Sync

JĘZYK MIGOWY

15 luty | 18 luty | 25 luty 2019

W naszej szkole odbędą się warsztaty języka migowego trwające 90 minut. Liczba miejsc jest ograniczona, chętne osoby prosimy o zapisy u Samorządów Klasowych jak najszybciej!

Zajęcia będą prowadzone przez nauczycielkę z OSWG.

WALENTYNKI

14 luty 2019

Zapraszamy do wrzucania wyznań miłosnych, przyjacielskich i wszystkich innych do szkolnej Poczty Walentynkowej.

KOŁO EKSPERTÓW

Chcesz pomagać innym w nauce? Zgłoś się do KOŁA EKSPERTÓW, które wspiera uczniów w nauce i ma charakter pomocy koleżeńskiej.



WIGILIA W MICKU

21 grudnia 2018

uż 21 grudnia w naszej szkole odbędą się wigilie klasowe, a na stołach oprócz mandarynek pierniczków i pierogów znajdzie się też zastawa stołowa. Co jeśli zamiast plastikowych kubeczków, widelczyków i talerzyków, każdy z Was weźmie z domu to czego będzie potrzebować?

Otóż biegniemy z wyjaśnieniami. Wam (mamy nadzieję) taki czyn nie odwróci życia do góry nogami bo, co prawda na skalę klasy niewiele to zmieni naszej planecie, to na skalę szkoły, sprawa plastików i nie plastików przedstawia się już inaczej.

RADIOWĘZEŁ

W dniu 18.12.2018 został wprowadzony zautomatyzowany system radiowęzła. Do zalet tego systemu należ m.in.:

  • bezobsługowa praca

  • możliwość kontrolowania odtwarzanych treści z urządzeń mobilnych

  • filtrowanie treści

PŁATNOŚĆ KARTĄ

Od jakiegoś czasu w sklepiku szkolnym możliwe są płatności kartą, Mickiewicz wkracza w XXI wiek pełną parą.

Zapraszamy do korzystania!

MIKOŁAJKI

6 grudnia 2018

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w kolejnym dniu kostiumowym. Tym razem przebieramy się w świątecznym klimacie. Czapki świętego Mikołaja, babciowe swetry oraz grube skarpety to to, na co liczymy!

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

21 listopada 2018

W środę 21 listopada odbędzie się u nas w szkole Dzień Życzliwość. W tym dniu chcielibyśmy zwrócić uwagę wszystkich Mickiewiczaków na fakt, że otaczają nas ludzie, którzy, tak jak my, mają swoje uczucia, problemy i potrzeby. Czas umilą nam klasy I i II które w pawilonie A i w pawilonie B rozstawią stoiska gdzie za podejście do quizów i zagadek będziemy mogli skosztować przygotowanych przez nie smakołyków. Więc przynieście ze sobą uśmiechy, i pamiętajcie by na przerwach od 8 do 12:50 zajrzeć do pawilonów A i B, gdzie będziecie mogli uszczknąć sobie trochę życzliwości 😜!

WARSZTATY Z KRÓLIKAMI

14 listopada 2018

W naszej szkole odbędzie się wystawa poświęcona królikom i wszystkiemu co się z nimi wiąże. W planach wyborne jedzonko, gry i zbiórka pieniędzy na fundacje. Oprócz tego od 7 do 19.11 na godzinach wychowawczych do każdej z klas dotrze uczennica klasy 3h z prezentacją na ten temat, a jeśli wszyscy Wasi koledzy i koleżanki z ławki wyrażą zgodę to pojawi się wraz ze swoim kroliczkiem

100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI

Z okazji obchodów 100-lecia niepodległości, które odbędą się 9.11.2018 , w radiowęźle będą puszczane utwory patriotyczne. Wszelkie sugestie prosimy wrzucać do pudełka na parapecie między pawilonem B i C lub zgłaszać online

BLUZY MICKIEWICZA

Bluzy damskie:

  • z kapturem (73 zł, 80% bawełna 20% poliester, 240 g/m2)

  • bez kaptura (50 zł, 80% bawełna 20% poliester, 240 g/m2)

Bluzy męskie:

  • z kapturem (73 zł, 70% bawełna 30% poliester, 280 g/m2)

  • bez kaptura (63 zł, 70% bawełna 30% poliester, 280 g/m2)


*Zamówienie 26.10.2018 (piątek). Skarbnicy przynoszą do Samorządu listy wraz z opłatą.

DZIEŃ DRESA

26 października 2018

Aby tradycji stało się zadość, zapraszamy na wyczekiwany Dzień Dresa. Mile widziane szelesty, łańcuchy i wszystko co przyjdzie Wam do głowy. Plastikowe pistolety nie wchodzą w gre :)))))

Liczymy na Was i Waszą kreatywność

P.S. W planach wybór najlepszego dresa i dresiary.

*Projekt realizowany w ramach projektu Przebrany Niepytany.Regulamin dostępny w zakładce dokumenty.